Yetişkinlerde ortodontik tedavi başarılı şekilde yapılabilir. Erken yaşlarda kaybedilen zaman yetişkin yaşlarda telafi edilebilir. Burada metotlarda uygulanan tekniklerde değişiklikler meydana gelebilir. Önemli olan dişlerin üzerine oturduğu kemiğin sağlam olmasıdır. Ortodontide dişler kemiğin üzerinde yürütüldüğü için kemiğin var olması şarttır.

Hasta 80- 85 yaşına kadar bile bu tedaviden yararlanabilir. Yetişkinlerdeki en büyük problemlerden biri de periyodontal sorunlar denilen diş eti hastalığı ile bağlantılı olarak dişlerin ayrılmaları, uzamaları, iltihaplar, protez öncesi sabit protezlerde implant uygulamasından önce komşu dişlerin uzamaları, kaymaları gibi problemlerin ortodonti ile toparlanmaları mümkündür.

Yapılacak protez öncesi ortodonti tedavisi ile diş eti hastalıkları ve iltihaplanmaları sonucu dişlerin kaymaları, aralanmaları, uzamaları ortodonti ile önceden tedavi edilir, protez uygulaması veya implant uygulaması sonrasında yapılabilir.

Yetişkinlerde Ortodontik TedaviOrtodontik tedavi ile çene eklemi sorunları tedavi edilebilir. Diş çapraşıklıkları, aralanmalar, eksiklikler, iskeletsel problemler, ortodontik tedavi ve plastik cerrahi ortaklığı ile düzeltilebilir.