Diş Ağrısı Çözümleri

Diş ağrısı

Diş ağrılarına genellikle dişlerdeki bir problem neden olur. Dişlerdeki enfeksiyon, diş çürümeleri sebep olabilir. Dişlerin orta bölümünde içinde hassas sinir ve kana damarlarının bulunduğu diş özü kısmı bulunur. Dişin içinde bulunan bu bölüm iltihaplandığında diş ağrısı oluşur. Diş yapısındaki çürükler alttaki sinir tabakasını açıkta bırakır. Sinire temas eden yiyecek ve içecek diş ağrısına neden olur.

Birden bire bağlayan diş ağırları başınızda, çenenizde ve kulağınızda sürekli ya da ara ara zonklayan ağrılara neden olabilir. Dişin üzerine daha çok yük bindiği için ağrı yattığınızda şiddetini arttırabilir.

Diş ağrı tedavisi

Diş ağrısı tedavisi için mümkün olan  en kısa zaman diliminde diş hekimine gitmeniz gerekir. Diş ağrılarında sıklıkla beyne gönderilen yanlış sinyaller sonucu yanlış dişinizin ağrıdığını düşünebilirsiniz. Detaylı bir diş hekimi muayenesi sonucu problemli dişiniz tespit edilir. Diş ağrınızın nedeni diş ccedil;ürüğüyse, çürüyen kısım temizlenir ve bu bölüme dolgu yapılır. Dişiniz enfekte olmuşsa, antibiyotik kullanmanız