Öncelikle ön dişlerde kullanılan çok ince seramik materyallerdir. Dişlerinin şeklini, rengini beğenmeyen kişilerde, aşınmış kırılmış, üst üste binmiş dişlere sahip olan bireylerde, diastama denilen diş aralığı problemlerinde uygulanan bir yöntemdir.

Hastalarla ön görüşme yapılır. Bu seansta dişlerin çenelerle ve yüzle ilişkileri tespit edilir. Resimler çekilir ve laminate porselenlerle en uygun ve etkin sonuç tespit edilmeye çalışılır.

İkinci seansta dişlerin hazırlanması aşamasına geçilir. Dişlerin ön yüzeylerinde 0.2mm ile 2 mm arasında değişen çok özel bir kesim tekniği uygulanır. Çok hassas sonuçlar alınabilen özel ölçü yöntemleri ile dişlerin ölçüleri alınır.

Daha sonra laminate lerin laboratuar safhasında  hastanın konforunu sağlamak için geçici laminate ler yapıştırılır. Daha sonraki seans ise prova seansıdır. Bitmiş laminateleri ağza uygulayarak en uygun tedaviyi, en estetik görüntüyü saptadığımızda özel bir yapıştırma tekniği ile laminateler hastanın dişlerine yapıştırılır.

Porselen Diş Fiyatları

Bu yapıştırma sistemi diğer porselenlerin yapıştırma sisteminden çok farklı bir yapıştırma sistemidir. Laminate porselenlerin avantajlarından bahsetmek gerekirse, öncelikle laminate porselenler tamamen mineyi taklit edebilme özelliğine sahiptir. Işığı tamamen geçirebilir. Işığı yansıtmaz, absorbe eder. Bu sayede minenin özelliği olan doğallık, şeffaflık, pürüzsüzlük özelliğini tamamen elde edebiliyorlar. Kesim safhasında minimum bir kesim yapıldığı için dişte minimum bir madde kaybı söz konusu olur.

Dişe travma geldiğinde diş kırılsa dahi, laminateler kesinlikle dişten ayrılmaz bir özelliğe sahiptir. Çay sigara, kahve gibi etkenlerle renkleri kesinlikle değişmez. Diş hekimliğinde en iyi estetik sonuçları alabildiğimiz çok özel bir yöntemdir.