Lamine dişler dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan çok ince porselen tabakasıdır. Hafif çapraşık vakalarında ortodontik tedaviyi istemeyen hastalar için laminate porselenler uygun olabilir. Diş beyazlatma ile rengi açılamayacak olan ya da dişlerin rengi açılsa bile istenilen skalada olamayan dişler laminate porselenler yapıştırılabilir.

Nasıl bir mobilyanın iç kısmında sunta vardır onun üzeri bir laminant tabaka yerleştirilir ve mobilyanın renginde ve görüntüsünde farklılık yaratılır diş hekimleri de dişlerin ön yüzeylerine koydukları kompozit ve porselenden malzeme ile dişlerin ön yüzeylerinde farklıklar yaratabilirler.

Laminalar genelde diş aralığı olan kişilerde, kırık tedavilerinde, diş rengiyle ilgili sorunları olanlarda, dişleri kısa olanlarda, köpek dişleri çok sivri olan kişilerde kompozit denen malzeme direkt uygulanarak kullanılır. Porselen laminateler dişe uygulandığında tamamen dişe yapışır ve hasta diş kontrolünden her 6 ayda bir geçmelidir. 

Lamina Diş Fiyatları

Estetik diş hekiminin tecrübesi, hastaya protez yaparken sarf edilen sterilizasyon malzemelerinin kalitesi gibi kriterler de Lamina diş fiyatlarını ve ücretlendirmeyi etkilemektedir.

Lamina Diş Fiyatları

Lamina diş fiyatları için iletişim bölümünden estetik diş hekiminizle iletişim kurabilirsiniz.