Diş implatı fiyatlarıİmplant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulmaktadır. Diş implantı tedavisinde kullanılan tüm malzemeler yurtdışından getirilmektedir. Maliyet tedavinin kapsamına ve implant sayısına bağlıdır. Muayene sırasında size bildirilecek olan yapılması gereken tedavinin içeriği ve maliyeti size bu konuda net bir fikir verecektir. Ortalama olarak Tek Diş İmplant 300 Euro ile 600 Euro, Kemik Grefti Uygulamaları(Kemik Yapımını Sağlamak İçin) 200 Euro, İmplant Üstü Porselen Kron 150 Euro,  Metal Alt Yapılı Porselen Kron 100 Euro civarındadır. Tedavi fiyatları kullanılan implantın kalitesine göre değişmektedir. Hekimize hangi marka implant kullanacağını mutlaka sorunuz. İmplant markasını araştırmadan tedaviye başlamayınız.

implant maliyetleriİmplantlarda günümüzde çok sayıda implant markası ve implant firması vardır. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesi implant üretim girişimlerinde bulunmaktadır. Yalnız bunların içerisinde araştırma geliştirme laboratuarları çok önemli yer teşkil etmektedir. İmplantların bireylere uygulanmadan önce laboratuar ortamında çok iyi denenmesi ve test edilmesi gerekmektedir.

İmplant yüzeyi çene kemiğine bağlanırken en iyi en yüksek başarıyı verebilmesi için bu laboratuar işlemleri çok önemlidir. Genellikle Avrupa ve Amerika menşeli implantlar büyük başarılar elde etmektedir. Burada seçim biraz da implantın maliyeti ile alakalıdır. Daha çok uzak doğu kökenli implantlarda maliyet daha düştüğü için bir alternatif olarak yer almaktadır. Genelde implantın başarısı kemik yapısıyla ve doğru cerrahi ile hastanın vücut sistemik yapısı ile alakalıdır.