Diş implatı fiyatlarıİmplant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulmaktadır. Diş implantı tedavisinde kullanılan tüm malzemeler yurtdışından getirilmektedir. Maliyet tedavinin kapsamına ve implant sayısına bağlıdır. Muayene sırasında size bildirilecek olan yapılması gereken tedavinin içeriği ve maliyeti size bu konuda net bir fikir verecektir. Tedavi fiyatları kullanılan implantın kalitesine göre değişmektedir. Hekimize hangi marka implant kullanacağını mutlaka sorunuz. İmplant markasını araştırmadan tedaviye başlamayınız.

implant maliyetleriİmplantlarda günümüzde çok sayıda implant markası ve implant firması vardır. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesi implant üretim girişimlerinde bulunmaktadır. Yalnız bunların içerisinde araştırma geliştirme laboratuarları çok önemli yer teşkil etmektedir. İmplantların bireylere uygulanmadan önce laboratuar ortamında çok iyi denenmesi ve test edilmesi gerekmektedir.

İmplant yüzeyi çene kemiğine bağlanırken en iyi en yüksek başarıyı verebilmesi için bu laboratuar işlemleri çok önemlidir. Genellikle Avrupa ve Amerika menşeli implantlar büyük başarılar elde etmektedir. Burada seçim biraz da implantın maliyeti ile alakalıdır. Daha çok uzak doğu kökenli implantlarda maliyet daha düştüğü için bir alternatif olarak yer almaktadır. Genelde implantın başarısı kemik yapısıyla ve doğru cerrahi ile hastanın vücut sistemik yapısı ile alakalıdır.

2019 İmplant Fiyatları

2019 yılı Türk Dişhekimleri Birliği Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücretleri Rehber Tarifesinden derlenmiştir. Güncel fiyat listesi için TDB sitesinden bilgi alabilirsiniz. (http://www.tdb.org.tr)

PROTEZ

2019 KDV Dahil TL

Tam Protez (Akrilik - Tek Çene)

1.190

Bölümlü Protez (Akrilik - Tek Çene)

1.210

Tam Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş - Tek Çene)

1.390

Bölümlü Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş - Tek Çene)

1.355

Hassas Tutuculu Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç - Tek Çene)

1.650

İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç - Tek Çene)

1.760

Geçici (İmmediat) Protez (Akrilik - Tek Çene)

1.080

Besleme (Tek Çene)

420

Kaide Yenileme (Rebazaj - Tek Çene)

420

Proteze Yumuşak Akrilik Uygulaması (Geçici Tek Çene)

200

Proteze Yumuşak Akrilik Uygulaması (Daimi Tek Çene)

530

Tamir (Akrilik Protezler, Kırık veya Çatlak)

135

Kroşe İlavesi

155

Metal İskelet Tamiri

155

Diş İlavesi (Tek Diş)

135

Eksik olan dişlerin yerine, fonksiyon(çiğneme), fonasyon(konuşma) ve estetiği tekrar sağlamak amacıyla, çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay kök dişleridir. İster tek diş, ister birden fazla diş eksikliğinde; implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik dokusu mevcutsa her vakada implant kullanılabilir.

Operasyon sırasında uygulanan lokal anestezi sayesinde kesinlikle hiçbir acı duyma ihtimali sözkonusu değildir. Bazen hastanında tercihine göre genel anestezide uygulanabilmektedir. Lokal anestezik maddelere hastanın mevcut allerjisi varsa veya hastanın operasyondan çekindiği, tedirgin olduğu durumlarda; genel anestezi tercih edilebilir. İşlem sonrasında; implantın yerleştirildiği akşam duyulacak postoperatif ağrı, basit ağrı kesicilerle giderilebilmektedir.

İmplantların kemikle tamamen birleşmesini (osteointegrasyon) sağlamak için iyileşme dönemi boyunca (alt çenede genellikle 1.5-3 ay arası, üst çenede 3-6 ay arası ) implant üstüne gelen yüklerin minimuma indirgenmesi amacıyla; protezler hemen takılmamaktadır. Fakat kliniğimizde bu iyileşme sürecinde; hastamızın fonksiyon ve estetik açısından konforunu sağlayabilmek amacıyla vakaya uygun geçici dişler yapılmaktadır.

İmplant konulacak bölgede çene kemiğinin implantı kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Varolan kemiğin kalitesi de başarıda önemli bir etkendir. Hastanın genel sağlık durumu iyiyse (kontrolsüz diabet problemi yoksa veya düzenli kortizon kullanımını gerektiren sistemik bir hastalık yok ise) implant uygulamasına engel bir üst yaş sınırı yoktur.

implant yapımı

İmplant üzerine yapılacak protezler vakanın özelliğine göre değişik tiplerde olabilmektedir. Hasta tarafından çıkarılabilecek türden protezler yapılabileceği gibi; sabit protezlerde planlanabilmektedir. Sizin için en uygun tedavi seçeneği implant kliniklerinde uzman ekipler tarafından tasarlanmaktadır.

üst çene arka bölgelerde (azı dişleri bölgesi) implant yerleştirmeye elverişli,yeterli,uygun miktarda kemik dokusu yoksa; sinüs boşlukları sarkık konumdaysa uygulanan; sinus tabanı yükseltilerek kazanılan boşluğa kemik tozları doldurarak implant yerleştirmeye müsait yapıda yeni kemik oluşumu sağlanmasına sinus lifting adı verilmektedir.Bu işlem kliniğimizde lokal anestezi altında ,konusunda uzman ve deneyimli cerrahi kadro tarafından gerçekleştirilmektedir. Her tedavide olduğu gibi, sinus lifting ve implant uygulanması işlemlerinde de kliniğinikte hijyen koşulları maximize edilerek eksiksiz yürütülmesi gerekmektedir.