Diş implatı fiyatlarıİmplant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulmaktadır. Diş implantı tedavisinde kullanılan tüm malzemeler yurtdışından getirilmektedir. Maliyet tedavinin kapsamına ve implant sayısına bağlıdır. Muayene sırasında size bildirilecek olan yapılması gereken tedavinin içeriği ve maliyeti size bu konuda net bir fikir verecektir. Ortalama olarak Tek Diş İmplant 300 Euro ile 800 Euro, Kemik Grefti Uygulamaları(Kemik Yapımını Sağlamak İçin) 200 Euro, İmplant Üstü Porselen Kron 150 Euro,  Metal Alt Yapılı Porselen Kron 100 Euro civarındadır. Tedavi fiyatları kullanılan implantın kalitesine göre değişmektedir. Hekimize hangi marka implant kullanacağını mutlaka sorunuz. İmplant markasını araştırmadan tedaviye başlamayınız.

implant maliyetleriİmplantlarda günümüzde çok sayıda implant markası ve implant firması vardır. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesi implant üretim girişimlerinde bulunmaktadır. Yalnız bunların içerisinde araştırma geliştirme laboratuarları çok önemli yer teşkil etmektedir. İmplantların bireylere uygulanmadan önce laboratuar ortamında çok iyi denenmesi ve test edilmesi gerekmektedir.

İmplant yüzeyi çene kemiğine bağlanırken en iyi en yüksek başarıyı verebilmesi için bu laboratuar işlemleri çok önemlidir. Genellikle Avrupa ve Amerika menşeli implantlar büyük başarılar elde etmektedir. Burada seçim biraz da implantın maliyeti ile alakalıdır. Daha çok uzak doğu kökenli implantlarda maliyet daha düştüğü için bir alternatif olarak yer almaktadır. Genelde implantın başarısı kemik yapısıyla ve doğru cerrahi ile hastanın vücut sistemik yapısı ile alakalıdır.

2017 İmplant Fiyatları

2017 yılı Türk Dişhekimleri Birliği Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücretleri Rehber Tarifesinden derlenmiştir. Güncel fiyat listesi için TDB sitesinden bilgi alabilirsiniz. (http://www.tdb.org.tr)

PROTEZ

2017 KDV Dahil TL

Tam Protez (Akrilik - Tek Çene)

1.190

Bölümlü Protez (Akrilik - Tek Çene)

1.210

Tam Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş - Tek Çene)

1.390

Bölümlü Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş - Tek Çene)

1.355

Hassas Tutuculu Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç - Tek Çene)

1.650

İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç - Tek Çene)

1.760

Geçici (İmmediat) Protez (Akrilik - Tek Çene)

1.080

Besleme (Tek Çene)

420

Kaide Yenileme (Rebazaj - Tek Çene)

420

Proteze Yumuşak Akrilik Uygulaması (Geçici Tek Çene)

200

Proteze Yumuşak Akrilik Uygulaması (Daimi Tek Çene)

530

Tamir (Akrilik Protezler, Kırık veya Çatlak)

135

Kroşe İlavesi

155

Metal İskelet Tamiri

155

Diş İlavesi (Tek Diş)

135