Bazı bireylerde diş etleri normalden daha çok görülebilir. Bu da kişiye rahatsızlık verir çünkü kişi konuşurken yada gülümsediğinde diş etleri daha ön planda görüldüğü gibi, dişler de kısa durmaktadır.

Boyları kısa olan dişler kişinin yüzünü daha şişman halde gösterir. Ve gülüşünü daha dar gösterir. Böyle kişilerde pembe estetik denilen uygulama yapılır. Bu uygulamada diş etleri yukarıya doğru kaydırılarak dişlerin boyunun daha uzun görünmesi sağlanır. Pembe estetik uygulaması laserle yapıldığından herhangi bir ağrı sızı, rahatsızlık vermez. 15 dakikada tedavi tamamlanır. Kanama olmaz, lokal anestezi ile yapıldığından ağrı ve acı hissedilmez.15 dakika sonunda kişi dişlerini daha uzun halde görür. Operasyon sonrasında günlük hayatına hemen dönebilir.

Bazı bireyler güldükleri zaman dişleri kısa kısa görünür ve diş etleri daha uzun ve daha çok görünür, bu da estetik anlamda hoş durmaz. Bu bireylerde diş etlerinde pembe estetik uygulaması yapılır. Diş eti ile diş arasında cep diye tabir edilen bir alan vardır. Kemiğe kadar olan mesafe ölçülerek , bu mesafe laser ile kesilebilir.

Bu işlemi anlamak için, bunu manikür gibi düşünebilirsiniz. Diş etlerindeki kesimin tırnaklardaki ölü etlerin kesilerek tırnak boyunun uzatılması şeklinde düşünebilirsiniz.Diş etinin büyüdüğü oranda diş te büyüyecektir. Mesela 3 mm diş eti kesilirse diş te 3 mm oranında büyüyecektir.Hem diş etleri daha az görünür hale gelmiş olur hem de diş boyu uzamış olur. Eğer hekim işini doğru ve titiz yaparsa ölçülerek kesilen diş eti, diş boyunu uzatacaktır ve ömür boyu bu diş uzunluğunda bir değişiklik yada kısalma yaşanmayacaktır.