Diş estetiği uygulama sürelesi ortalama olarak yarım saat kadardır. Operasyon süresince kişi herhangi bir ağrı hissetmez. Uygulama süresince kişiye lokal anestezi yapılır. Bölgesel uyuşturma yolu ile uygulama yapılır.

Lokal anestezinin etkisi 2 saat sonra geçer. Bu etki kişiden kişiye değişir. Uygulama sırasında ufak hassasiyetler hissedilebilir. Hassasiyetler ağrı kesiciler vasıtasıyla kesilebilir. Uygulama sırasında ağrı yoktur, uygulama sonrasında ağrı çok az olur.

Hassasiyet olabilir, az miktarda diş etlerinde kanama görülebilir. Bunun dışında hasta hekime aklına takılan her şeyi uygulamadan sonra sorabilir. 

Diş etlerinde sık karşılaşılan estetik sorunlar nelerdir?

Diş etlerinde sık karşılaşılan estetik sorunlar genelde diş etlerinin fazla görünmesi, diş etinin bir kısmının aşağıda bir kısmının yukarıda olması, diş etlerinin kanamasıdır. Diş etlerinde karşılaşılan bu sorunlar kişilerde bazı estetik problemler yaratır.

Günümüzde kişinin gülüşü, dişleri ve diş etleri karşı tarafa verdiği sıcaklığı etkiler. Kişinin diş etleri çok görünüyorsa, diş etlerinin renginde bir problem varsa toplumda kişi kendisini rahatsız hisseder.

Diş Eti Estetiği FiyatlarıDiş eti estetiği yaptıranlar nelere dikkat etmeli?

Diş eti yaptırmış bireylerin herhangi bir özel uygulamaya veya bakıma ihtiyaçları yoktur.Önemli olan konu dişlerimize iyi bakmamız gerekir, bilindiği gibi vücudumuz her şeye reaksiyon verir. İyi baktığımız zaman bize ödül verir, iyi bakmadığımızda da maalesef cezalandırır. Aynı şekilde dişlerimize iyi bakmamız gerekir.

Dişlerimizi mutlaka sabah, öğle ve akşam yemeklerden sonra fırçalamamız gerekir. Dişlerin %30 unu dişlerin ara yüzleri oluşturur. Dolayısı ile dişlerin arasında biriken gıdalar yavaş yavaş çürütür ve bu çürükler dışarıdan görünmeden ilerler. O yüzden dişlerin ara yüzlerinin diş ipi ile temizlenmesi gerekir.Kişi dişlerinin düzenli fırçalar, gece yatmadan diş ipi ve ağız gargarası kullanarak bakterileri öldürür ise ağız sağlığını sağladığından dolayı sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olur.

2018 Diş Eti Tedavilerileri Fiyat Listesi

2018 yılı Türk Dişhekimleri Birliği Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücretleri Rehber Tarifesinden derlenmiştir. Güncel fiyat listesi için TDB sitesinden bilgi alabilirsiniz. (http://www.tdb.org.tr)

PERİODONTOLOJİ

2018 KDV Dahil TL

Periodontal Apse Tedavisi

125

Detertraj (Diş Taşı Temizliği - Tek Çene)

110

Subgingival Küretaj (Tek Diş)

45

Subgingival İlaç Uygulaması

15

Gingivoplasti (Tek Diş)

110

Gingivektomi (Tek Diş)

110

Flap Operasyonu (Subgingival Küretaj Dahil - Tek Diş)

180

Tunnel Operasyonu (Tek Diş)

155

Hemiseksiyon (Kök Amputasyonu - Kanal Tedavisi Hariç)

135

Serbest Diş Eti Grefti

165

Koronale Kaydırma veya Slyding Flap

155

Periodontal Şine (Splint - Sabit)

440

Periodontal Şine (Splint - Hareketli)

330

Periodontal Şine (Splint - Geçici - Yarım Çene)

135

Biyomateryal Uygulaması (Tek Diş - Flap Op. ve Biomateryal Ücreti Hariç)

60

Membran Uygulaması (Tek Diş - Flap Op. ve Membran Ücreti Hariç)

60

Vestibül Plak

400

Subepitelyal Bağ Dokusu Grefti

275