Diş boyunu yukarı doğru uzatma işleminde genelde kişilerde diş etleri zaten çok görülmektedir ve dişler kısa kısa görülmektedir. Böyle kişilerde pembe estetik denilen bir uygulama vardır. Pembe estetikte diş etleri lazerle seviyelendirilerek, yukarı doğru çekilmektedir. Bu işlem sonrası dişlerin daha uzun olmasını ve dişlerin daha uzun görünmesi sağlanabilir. Pembe estetik işlemi lazerle yapıldığı için çok kısa bir süre sürmektedir. Yaklaşık 15-20 dakikada, ağrısız, acısız ve lazerle yapıldığı için kansız bir uygulamadır.

Kişi hemen günlük hayatına ve çalışma hayatına geri dönebilmektedir. Ve hemen 15 dakikanın sonunda uzun olan dişlere kavuşmuş olur. Eğer dişlerinde herhangi bir sağlık problemi yoksa sadece sende pembe estetik işlemi yaptırması yeterli olur. Böylece dişleri yukarıya doğru uzamış olur. Dişleri aşağıya doğru uzatma işleminde genelde farklı bir yöntem olan porselen lamine yöntemi uygulamasıdır.

Genelde aşağıya doğru uzatma işlemi yaşı ilerlemiş, yaşla beraber dişleri aşınmış, kısalmış ve çatlamış bireylerde uygulanır. Böyle bireylerde dişler kısaldığı için kişi zaten yaşlandığı için dişler de kişiyi daha yaşlanmış gösterir. Dişler görünmediği için de kişi de ister istemez psikolojik olarak sıkıntılara neden olmaktadır.

Diş Boyu Uzatma

Porselen laminelerde dişin ön yüzüne uygulanan porselen tabakaları sayesinde dişlerin boyu istenildiği kadar uzatılabilmektedir. Ancak istenildiği kadar konusu göreceli bir kavramdır. Hekim ile hastanın ortak birleşerek, konuşarak karar verilmesi gereken bir yöntemdir.

Porselen lamine uygulaması hekimi haftada 3 defa ziyaret ederek, 1hafta gibi kısa bir süre içerisinde, 45 dakika-1 saat arasındaki seanslarla 1 hafta sonunda kişi 1 hafta içerisinde dişlerinde istediği boya, forma ve rengi kavuşarak, gülüş tasarımını dilediği gibi yaptırmış olur.