Dişler üzerine herhangi bir porselen kaplama veya porselen lamine uygulamadan dişlerdeki şekil ve renk bozukluklarını düzeltmede kullanılan uygulamalardan biri bonding yöntemidir. Bonding yöntemi oldukça hızlı ve pratik bir yöntemdir. Birkaç dakika içinde birkaç dişin şekil ve renk bozukluklarını düzeltmek mümkündür. Bu yöntemin en büyük avantajlarından biri ekonomik olmasıdır.

Çünkü porselen laminalar ve porselen kaplamalarla elde etmeye çalıştığımız estetik düzeltmelerde maliyet daha yüksek olmaktadır. Halbuki bonding yönteminde maliyet daha düşüktür.

Bu yöntem oldukça da pratik ve hızlı gerçekleşen bir yöntemdir. Aynı gün içerisinde, bir veya birkaç diş bonding yöntemi ile tedavi etmek mümkündür. Bir dişin şekil ve renk bozukluğunu düzeltmek mümkün olduğu gibi birden çok dişin renk ve şekil bozukluğunu da bonding yöntemi ile tedavi edebiliriz. Bonding te çok sayısız renk alternatifi vardır.

Bonding Diş FiyatlarıDolayısı işle kişinin rengine, dişlerinin rengine ve ışık geçirgenliği miktarına bağlı olarak renkleri seçmek mümkündür. Aynı zamanda bonding yönteminde dişin üzerine tek bir renk tabakası değil birkaç. Renk tabakası konulur. Böylece kişinin doğal dişleri ile tamamen uyumlu bir görüntü elde edilir.

Bu yöntem oldukça basit hızlı ve pratiktir. Aynı zamanda diğer yöntemlere nazaran oldukça ekonomiktir. Bu yöntem hamur kıvamındaki malzemenin dişlere yapıştırılması ona şekil verilmesi ve daha sonra bu malzemenin sertleştirilmesi ile elde edilir.

Sertleşen restorasyon materyaline şekil verildikten sonra güzel bir gülüş elde edilir. Kişinin dişlerindeki şekil veya renk bozukluğu tamamen ortadan kaldırılabilir.