Ağız kokusu olanlar nasıl bir ağız bakımı yapmalıAğız kokusu olan bireyler ağız hijyenine çok dikkat etmelidirler. 45 Derecelik açı ile çok bastırmadan, masaj yapacak şekilde alt üst çeneyi ortalama 3 dakika fırçalamaları gerekmektedir. Ağız kokusu konusunda ikinci bir konu da diş ipidir. Çoğu kişi diş iplerini kullanırken sıkıntı yaşamaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte özel mumlu diş ipleri sayesinde diş eti kanamaları, diş ipinin diş arasına girmemesi gibi sıkıntılar da giderilmiştir. Diş ipi kullanırken hala sıkıntı yaşıyorsak geliştirilen diş ipi çatalları ile rahatlıkla kullanabiliriz.

Diş ipinin bir müddet kanama yapması önemli olmamakla birlikte ipine alıştıktan sonra diş eti kanamaları ortadan kalkacaktır. Diş ipini rutin olarak kullanmamız gerekmektedir. Günde 2 defa dişimizi fırçalıyorsak 2 defa da diş ipi kullanmamız gerekmektedir. Son dönemde çok popüler olan dil fırçaları ile dilimizi temizlememiz gerekmektedir. Dil fırçası bulamıyorsak kendi diş fırçamız ile dilimizin üstünü temizlemeliyiz. Ağız kokusunun yaklaşık %70?i dilden kaynaklanır.