Dişlerin beyazlaması ne kadar sürer?

Dişler beyazlatılmadan önemli olan şey dişin renklenmesinin sebebidir. Yıllar içerisinde dişlerimizde meydana gelen bir sarılık vardır. Önemli olan dişlerimizde meydana gelen sarılığın sebebidir. Dişlerimizdeki lekeler çok inatçı değilse ve sıradan bir renklenme ise ofiste yapılan ortalama 1 saatlik diş beyazlatma, evde yapılan diş beyazlatmalarda ise 1 hafta bazen 2 haftada olumlu sonuçlar vermektedir. Gerekirse bir süre ara verip daha sonra tekrarlanabilir.

Hidrojen peroksit veya kargomit peroksit bu iş için kullanılan beyazlatma jellerindendir. Bu işlemin uygulaması sırasında hastaya özel beyazlatma jelini taşıyıcı plaklar hazırlanır. Hastaya beyazlatma sisteminin kullanımı anlatılır ve beyazlatma jelleri ve taşıyıcı plaklar ile hastanın bunu 2-3 hafta kullanması gerektiği söylenir.

Diş beyazlatma ne kadar sürede yapılır

Her iki beyazlatma sisteminde hasta-hekim işbirliği ile başarılı bir sonuç alınır. Hastaların beyazlatma yaptırdıktan sonra yaklaşık 1 ay belirli besin diyetleri uygulaması gerekir. Kırmızı şarap, şalgam suyu, renkli meyve çayları, portakal suyu, özellikle çay, kahve gibi renkli besinleri hastanın tüketmemesi söylenir. Bunun nedeni ise beyazlatma işlemi sonrasında dişlerin kanalları yüksek hidrojen peroksit uygulaması ile açılır ve bu kanalların kapanması yaklaşık 3-4 hafta zaman alır.