Diş teli takılması ve ortodonti fiyatları vakanın durumu, tedavi süresi ve ortodonti tedavisinde kullanılacak malzemeye göre değişiklik göstermektedir.
 
En doğru fiyatlandırma ve ücretlendirme muayene sonrasında panaromik röntgenlerin çekilmesi ile belirlenebilir. Ortodonti fiyatları ve ücretleri ortodontist uzman hekim muayenesi sonucunda en sağlıklı şekilde belirlenebilmektedir. Diş teli fiyatları için ortodonti uzmanınıza muayene olabilirsiniz.
 
Ortodonti ücretleri ve Ortodonti fiyatları hangi kriterlere göre hesaplanır?
 
Ortodontik diş teli tedavisi ileri laboratuar teknolojileri gerektirir ve bilimsel çalışmaları, takipleri yapılır. Ortodonti ücretleri hesaplanırken kullanılacak malzemenin kalitesinin yanı sıra hekimin deneyimi, uzun dönemde takibi gibi konular da önemlidir.
 
İletişim için tıklayınız

Ortodonti dişlerde meydana gelmiş çapraşıklıkların tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Normalde kişideki çene gelişimi yaşı tamamlandıktan sonra yapılması tavsiye edilen bir tedavi olmasına karşın aslında çocuğun çene gelişimi sürerken alınacak önlemlerle ortodontik tedavinin çok daha başarılı olması, kullanılacak aparatlarla çocuğun ileride daha büyük problemlerle karşılaşmasının önlenmesi sağlanabilir.

Çene gelişim yaşı bayanlarda 14-15, erkeklerde ise 17-18 yaşları arasındadır. Bu yaşlarda dişlerin ön yüzlerine yapıştırılacak, braket ve tel yardımıyla bozuk olan dişlere verilecek bir hareketle dişin kökünün olması gereken yere yerleşmesi sağlanır.

Diş gelişim yaşı tamamlandıktan sonra, hastada mevcut , sağlıklı kemik olduğu sürece, bu tedavinin herhangi bir üst yaş limiti yoktur. Her yaşta dişlere braket takılarak ortodontik tedavi yapılabilir. Bu braketlerin siyah, metal renginde olmasından dolayı bazı hastalar şikayet ederler. Buna da çözüm bulunmuş ve artık bu braketlerin porselenleri çıkmış, diş rengindeki porselen braketlerle ve diş rengindeki teller ortodontik tedavi artık daha estetik olarak yapılabilmektedir.

Ortalama bir ortodontik tedavi 1 sene ile 2 sene arasında değişen bir süreçte tamamlanmaktadır. Ama daha ileri vakalarda 3 seneye kadar tevdi süreci de olabilir.